Když zaparkujete silnou motorku v obýváku, může vás to inspirovat nejen při dobře rozjeté party, ale i při návrhu celého interiéru. Jak na to šli architekti z ateliéru archicraft v projektu v Praze – Vokovicích?

Interiér bytu s motorkou už jste na stránkách archicraftu mohli vidět. Prohlédnout si taky můžete video.

Jak navrhnout a realizovat interiér, kde se bude pohodlně bydlet?
A zároveň interiér, který vás bude bavit, když půjdete na party a který vás naprosto dostane, když budete ráno odcházet? V několika následujících článcích vám představíme vznik a genezi tohoto výjimečného interiéru v pražských Vokovicích.

Důležitým prvkem obytného interiéru je motorka CX500, přesněji její přestavba. Ta architekty inspirovala svými drobnými detaily: vzali technicistní estetiku stroje a tu promítli do návrhu.

Nechali jsme starou motorku z osmdesátých let přestavět v dílně Trueborne Works na stylový exponát. Concept B připravovala malá rodinná dílna bratranců Michala Martince a Víta Jakeše. Ti si starými stroji hrají do nejmenšího detailu, takže i ten nejvíce skrytý držák musí vypadat elegantně a být co nejjednodušší. Naneštěstí nejjednodušší nikdy není snadné,“ popisuje Tomáš Ciesla.

Historický komplex budov ve Vokovicích dlouho chátral a dnes tu je luxusní bydlení: moderní novostavby, ale i původní zástavba. V jednom z nových bytových domů jsme dostali šanci vytvořit něco výjimečného. Původně mělo jít o druhý ročník interiérového projektu SquatID, který pořádal tým časopisu Insidecor.

Ten plánoval v novostavbách vytvořit tři jedinečné byty, zpřístupnit je veřejnosti, a navázat tak na úspěch, který měl první ročník akce v roce 2016 v Pařížské ulici. Developer ale objekt prodal dřív, než se stihlo s projektem začít, a proto ze „Squatu iDVol. II“ sešlo.

 

 

 

Přesto architekti realizaci luxusního bytu dokončili. Na začátku byla shell and coreplocha 180 metrů čtverečních. „Zamilovali jsme se do prázdného betonového interiéru bytu. V tu chvíli neměl ještě žádné příčky a my se rozhodli si s ním pohrát do nejmenších detailů. Kvalitní bydlení, ale i zábava se staly ústředním tématem našeho návrhu,“ popisuje Tomáš.

Původní záměr byl představit koncept (podívejte se na koncepty prvního ročníku Squat ID), ukázat, jak umíme v archicraftu uchopit téma luxusního bydlení. A klient byl návštěvník tohoto „festivalu“ designu, ale třeba i budoucí majitel, který se do návrhu zamiluje a po skončení akce si byt koupí. Takže na jednu stranu volná ruka, na druhou stranu neznámý klient.

A kdo je ten Café racer, který si v obýváku zaparkoval CX500?
Má vizi, miluje netradiční řešení a perfektně provedené detaily, protože přesně takový je náš byt. A samozřejmě přírodní materiály a výhledy do okolí. Architekti navrhli městské bydlení na té nejvyšší úrovni, protože to je přesně to, co je zajímá.

Archicraft - profil ateliéru

Více než deset let vytváříme dobrou architekturu. Silnou, efektivní a s vlastním názorem. Navrhujeme kanceláře, byty, domy i veřejné prostory. Vždy tak, abychom vaše hodnoty přenesli do tvaru, prostoru a materiálu. Naše stavby i interiéry dotahujeme do posledního detailu. archicraft představuje radost, vášeň a vybočení z průměru. Postoj, který prostřednictvím architektury sdělujeme světu.
www.archicraft.cz