Pro naše klienty, kteří využívají emailové schránky na serverech Idealab jsme zde připravili podrobný návod, jak nastavit mailový účet. Protože využíváme služby firmy Český hosting, odkazujeme zde na podrobné návody, které tento poskytovatel pro svoje zákazníky (tedy i Vás) připravil.

Nastavení e-mailového klienta

Pro práci s poštou (přijímání, odesílání a archivaci) doporučujeme používat poštovního klienta např. MS Outlook, Thunderbird, apod. - tj. program určený pro práci s e-maily, který si nainstalujete na svém počítači/tabletu/smartphone. Poštovních klientů je k dispozici celá řada, níže naleznete obrázkové průvodce nastavením nejpoužívanějších e-mailových klientů.

Odkazy na některé poštovní klienty dostupné zdarma uvádíme na stránce Doporučený software. Následují informace o nastavení poštovního klienta pro práci s e-maily na doménách provozovaných u naší služby.

Přijímání zpráv

Pro nastavení přijímání pošty do poštovního klienta potřebujete adresu serveru pro příchozí poštu, uživatelské jméno a heslo.

Adresa serveru pro příchozí poštu je mail.cesky-hosting.cz
Uživatelským jménem je Vaše e-mailová adresa (např. office@idealab.cz - vždy malá písmena)
heslo ke schránce jste si nastavili při vytvoření schránky v klientské sekci (příp. později změnili).

Pro přijímání zpráv můžete využít celkem 4 protokoly - POP3, IMAP a jejich zabezpečené varianty POP3s a IMAPs. Z bezpečnostních důvodů doporučujeme používat zabezpečené varianty.

Odesílání zpráv

Pro odesílání e-mailů můžete využít libovolný SMTP server, například SMTP server Vašeho poskytovatele připojení k Internetu (někteří poskytovatelé ani jiný nepovolují).

Adresa našeho odesílací SMTP serveru, smtp.cesky-hosting.cz.

Server vyžaduje ověření uživatele, přihlášení probíhá stejným uživatelským jménem a heslem, jako pro přijímání pošty (viz výše).

Připojení na tento server je také možné zabezpečit pomocí SSL (SMTPS), což doporučujeme.

Tento server je určen pouze pro běžnou komunikaci fyzických uživatelů, nikoliv pro odesílání hromadných zpráv, odesílání zpráv z PHP aplikací (k tomu slouží PHP funkce mail, nebo nějakých automatických zařízení.

Odkazy na příklady nastavení pro nejpoužívanější poštovní klienty najdete níže na této stránce. Nastavení jiných poštovních klientů bude obdobné, neboť údaje, které se zadávají, jsou vždy stejné. Řešení případných problémů s nastavením přijímání či odesílání e-mailů naleznete také v nápovědě:

Obrázky z nastavení

Pro lepší představu o rozhraní a volbách jsme připravili série obrázků z ukázkového nastavení nejčastěji používaných poštovních klientů. Najdete je na následujících stránkách:

Mozilla Thunderbird
Microsoft Outlook
Windows Live Mail
The Bat!
Opera Mail
Android tablet
Apple Mail
iPhone

Nepovedelo se?

Potřebujete poradit, nebo nastavit mailovou schránku?
Kontaktujte nás.

A co dál?

Dál Vám doporučujeme si přečíst články na našem IDEAMAG.CZ.
Najdete tady spoustu zajímavých rozhovorů s architekty, designéry, případové studie a další články... většinou o marketingu, sociálních sítích a online světě.

Blog IDEAMAG.CZ pro vás připravuje tým Idealabu.

Odesláním tohoto formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

cross-circle