Výstava Surela v Galerii Krystal

Výstava Surela v Galerii Krystal

Havířovská galerie Krystal připravila další výstavu. Jde o aktuální fotografický soubor významného českého fotografa Jaroslava Kociána.

Soubor s názvem Surela je výsledkem dvouleté fotografické práce. Názvem autor odkazuje na část města Havířova – architektonicky unikátní styl sorela. Fotografie na výstavě přibližují současnou atmosféru místa, kde autor prožíval své dětství a kde dnes žije se svou rodinou, kterou zde také v náznacích objevíme. „Jsou to fotografie města, krajiny, míst, lidí, vzpomínek. Sorela – část města, krajina, která mě od narození obklopuje. Místa, která pro mě v dětství znamenala celý svět. Věci už neplní své funkce, lidé odkazují na vzpomínky. Vzpomínky jsou stále živé, ale jakoby už v mlze,“ říká o výstavě Jaroslav Kocián.

Instalace v galerii obsahuje 23 černobílých fotografií a 4 velkoformátové barevné digitální tisky. Výstava je zařazena do oficiálního programu mezinárodního fotografického festivalu OstravaPhoto 2015.
Vernisáž výstavy proběhne v pátek 29. května 2015 od 17.00 v galerii Krystal a výstavu bude možné navštívit do konce června.
Press kit k výstavě Surela (5 MB, ZIP)
www.galeriekrystal.cz