Tisková konference Patchouli

Tisková konference Patchouli

Projekt spolupráce české společnosti Botanicus s Charitou Česká republika. Jeho smyslem je přímá podpora pěstitelům rostliny patchouli v Indonésii. Na trh byla také na tiskové konferenci uvedena speciální řada kosmetiky Botanicus Patchouli.  

V rámci spolupráce s Charitou Česká republika se společnost Botanicus zapojila do projektu podpory pěstování rostliny patchouli v provincii Aceh. Část výtěžku z prodeje speciální řady kosmetiky Botanicus Patchouli jde prostřednictvím Charity Česká republika na podporu zemědělců v Acehu. „Koupí výrobků Botanicus Patchouli podporujete místní komunitu v indonéském Acehu. Z každého prodaného výrobku poukážeme prostřednictvím Charity Česká republika 20% na rozvoj místního zemědělství. Takovouto přímou podporu zemědělcům považujeme za smysluplnou,“ říká Ing. Jan Hradecký, spolumajitel společnosti Botanicus. „Charita Česká republika působí v Indonésii už více než sedm let, takže máme jistotu, že podpora místním zemědělcům najde efektivně a rychle své adresáty a my můžeme prostřednictvím naší kosmetiky podpořit dobrý projekt,“ dodává Ing. Hradecký.  

Polokeř patchouli roste na úrodných půdách Acehu, v autonomní oblasti Indonésie, v severním cípu ostrova Sumatra. „Aceh by měl být bohatým tropickým rájem, přitom ve skutečnosti jsou většina obyvatel pěstitelé, kteří si vydělají jen na svou základní obživu. Bezmála dvacet procent z nich žije pod hranicí bídy s jedním dolarem na den (2011). Kombinace ozbrojeného konfliktu, přírodní katastrofy, nedostatečných znalostí moderních pěstitelských metod a nedostatek provozního kapitálu ve svém výsledku omezuje ekonomický vývoj většiny lidí žijících v Acehu,“ říká Megan King, vedoucí oddělení humanitární pomoci a rozvojové spolupráce Charity Česká republika.
Charita Česká republika je v Acehu aktivní již od roku 2005. V roce 2010 obdržela pro Aceh grant od Multi-Donor Fund (MDF), který měl pomoci posílit ekonomické příležitosti pěstitelů patchouli v Acehu. Aby se přiblížila tomuto cíli, založila Charita Česká republika výrobní družstva patchouli v Aceh Jaya, Aceh Barat, Aceh Selatan a Gayo Lues. Díky projektu bylo rozdáno 34 nerezových destilačních jednotek a každé družstvo dostalo kancelář a výrobní centrum zvané Nilam Business Center (NBC). Síť čtyř družstev se jmenuje KINA, Koperasi Industri Nilam Aceh, systém podpory průmyslu zpracujícího patchouli v Acehu.
Tisková zpráva ke stažení v sekci Pro média.
www.botanicus.cz