Cenotvorba a smlouvy pro architekty a freelancery

Celodenní praktické školení, které vás naučí, jak postupovat, když začínáte s profesí architekta nebo v kreativní profesi.

Rozsah: celkem 7 hodin s přestávkou na oběd
Lektor: Radek Váňa, Ph.D.
Místo konání: Laboratoř Idealab, Závěrka 3, Praha 6-Břevnov (jak k nám)
Termín: úterý 29. ledna 2019, 10.00-17.00 hodin
Cena: 3 990 Kč včetně DPH
Přihlásit se na kurz

Popis a obsah kurzu:
Dostanete konkrétní zadání. A na vaše otázky pak konkrétní odpovědi. Seznámíte se se vzorovými dokumenty a know-how pro řízení konkrétních zakázek.

Jak správně fungovat jako architekt – freelancer v oblasti obchodu. Jak překonat strach a obavy. Jak zobchodovat svůj talent. Jaké hodinové sazby aplikovat. Jak řídit zakázku, milovat svoji práci a přitom vydělat.

To všechno jsou otázky, na které dostanete – stejně jako na předchozích kurzech marketingu – konkrétní odpovědi. Radek představí řízení konkrétních zakázek, předá vám své dvacetileté know-how, ke kterému došel nejprve jako freelancer a nyní majitel specializované komunikační agentury. Projdeme modelové situace, vyřešíme konkrétní zadání a vyjmenujeme si hlavní chyby, kterých se musíte v praxi vyvarovat.
Součástí kurzu jsou praktická cvičení, na konci kurzu dostanete i vzory nejdůležitějších dokumentů pro vaši praxi: cenové nabídky, smlouvy o dílo, předávacího protokolu. Prostě zakázka architekta, interiérového designéra nebo freelancera krok po kroku (a s Radkovými oblíbenými tabulkami).

Co se na kurzu naučíte?
Co vše by měl architekt nebo freelancer ve své profesi zvládat? Základní dovednosti kreativního autora. Obchodní myšlení. Od kreativity k cenové nabídce.
Proces vedení zakázky od jejího získání přes cenovou nabídku, smlouvu až po dokončení.

Praktické cvičení: jak sestavit cenovou nabídku, jak připravit Smlouvu o dílo a rozpočet. Licenční ujednání. Vzory smluv a správný postup. Hodinové nebo paušální sazby. Jak mají být vysoké.

Komentáře k úvodnímu workshopu: jaké chyby jsme udělali, co mělo být jinak. Zadání pro studenty: na základě výkladu upravte vaši konkrétní cenovou nabídku.

Shrnutí: Kde najdete vzory smluv. Jak postupovat v jednotlivých krocích zakázky. Jaké nástroje k tomu použít. Jak hlídat náklady a výnosy při řízení zakázky.

V ceně: odborný program a studijní materiály, občerstvení. Během kurzu i po jeho skončení je vám k dispozici lektor s praktickými zkušenostmi 15+ let v oblasti budování značek v oblasti designu a architektury.